Biblioteka

O BIBLIOTECE

Prezentując dorobek Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie, warto bliżej przedstawić tę placówkę kultury. Wysoki poziom funkcjonowania tego zarzewia kultury rzuca światło na jakość wszystkich działań kulturotwórczych, bowiem częstokroć to właśnie obiekt biblioteki stawał się miejscem wielu inicjacji o charakterze społeczno – kulturalnym.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna nie jest placówką tuzinkową. Jej wyposażenie, bogaty księgozbiór, estetyka wystroju pomieszczeń, jakość świadczonych usług, renoma organizowanych imprez a także wysokość środków zdobywanych na jej funkcjonowanie, świadczą o wysokim zaangażowaniu bibliotekarzy w swoją pracę. W okresie zarządzania Biblioteką przez Panią M. Król, doprowadzono do uruchomienia kilku filii bibliotecznych, m.in. w Kamionku oraz w Górażdżach. Na ich terenie czytelnicy mają, podobnie jak w bibliotece głównej, bezpłatny dostęp do Internetu.HISTORIA BIBLIOTEKI


Początki istnienia Gminnej Biblioteki w Gogolinie sięgają roku 1949. Pierwotnie księgozbiór tej placówki liczył 769 woluminów. Pierwszym bibliotekarzem została pani H. Sorokowska – nauczycielka miejscowej szkoły podstawowej. W 1957 roku biblioteka została przeniesiona do budynku Ratusza. Było to jedno – bardzo skromne pomieszczenie. Bezpośredni dostęp do książek mieli w nim jedynie bardzo wytrwali czytelnicy. Z uwagi na niewielką powierzchnię tego pomieszczenia bibliotekarz osobiście wyszukiwał poszukiwane przez czytelników pozycje. Od 1976 roku kierownikiem biblioteki została Pani Krystyna Barucka.

Poprawiono: sobota, 19, październik 2013 23:11

BIP.GOV.PL

logo_bip

www.bip.gov.pl

epuap

Statystyki

Odsłon artykułów:
85174